przedszkole_logo(1)

tarczyn_logo

Atrakcje ulepszają edukację

09.04.201514:23

IMG_1091

Atrakcje ulepszają edukację

Przedszkolaki powitały wiosnę piosenką, bibułkowymi kwiatami i radosnymi okrzykami. Barwnym korowodem przemaszerowały alejkami osiedla z samodzielnie wykonaną Marzanną.

Wraz z nadejściem wiosny odwiedziły szklarnię, do której zaprosiła dzieci mama Julki. Mogły zobaczyć w niej m.in. uprawę nowalijek będących źródłem zdrowia i witalności. Wizyta w szklarni zachęciła  dzieci 5-letnie do samodzielnego wykonania w przedszkolu kolorowych kanapek. Smakowały one dzieciom i rodzicom jak nigdy dotąd!

Zdrowego odżywiania dzieci uczyły się również podczas realizacji programów ekologicznych: „Kubusiowi przyjaciele natury” ,  „Mamo, tato wolę wodę” oraz „Chrup na zdrowie”.

Dzieci odwiedziły także piekarnię, gdzie poznały proces powstawania chleba.

Przedszkolaki poznały tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi. Siały owies, malowały jajka, dekorowały mazurki. Wiele radości dostarczyło dzieciom obejrzenie małych kurczątek, które przyniosła do przedszkola mama Michasi i Olka.

Dzieląc się darem serca przedszkolaki włączyły się w akcję zbiórki żywności i leków dla dzieci
z Ukrainy.

Na wiosnę dzieci ponownie odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury, gdzie obejrzały spektakl „Złota kaczka” w wykonaniu Teatru Lektur Szkolnych z Warszawy.

Przedszkolaki przypomniały sobie również zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa , które utrwalały m.in. podczas spotkania ze strażakiem, projekcji filmów edukacyjnych, a także obejrzenia teatrzyku „Wybierz numer 112”.

Wspólnie z nauczycielami i rodzicami dzieci planują już kolejne atrakcje, a wśród nich tradycyjnie – Piknik Rodzinny, który odbędzie się w naszym przedszkolu 16 maja. Już dziś serdecznie zapraszamy (więcej informacji ukaże się na stronie przedszkola)

 

galeria_banner

bip_icon

Wszystkie prawa zastrzeżone "Przedszkole Tarczyn"

Projekt i wykonanie: Maxus Net Comunications