przedszkole_logo(1)

tarczyn_logo

Przedszkolaki z wizytą w Szkole Podstawowej w Tarczynie

02.07.201513:41

IMG_1769

                Po wakacjach przedszkolne sześciolatki rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dla dotychczasowych przedszkolaków to nowy etap nauki, nowe miejsce, nowi nauczyciele, koledzy. Nowa sytuacja sprawia, iż dzieciom często towarzyszy uczucie niepewności, lęku przed nieznanym, ale też ciekawość. Chcąc ułatwić przedszkolakom przekroczenie progu szkoły i rozbudzić zainteresowanie życiem szkolnym zorganizowano dla starszaków wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Tarczynie.

                Dzieci obejrzały szkołę, sale lekcyjne, świetlicę, salę zabaw ruchowych, salę gimnastyczną , bibliotekę. Siedząc w szkolnej ławce, czy rysując kredą na tablicy mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Z zaciekawieniem przyglądały się kompleksowi boisk sportowych, pobawiły się na placu zabaw. Dzieci spotkały tu również swoich starszych kolegów z przedszkola, którzy chętnie opowiadali o szkole i choć opowiadali bardzo ciekawie mieliśmy wrażenie, iż tęsknią za przedszkolem…

                Podczas kolejnej wizyty w szkole członkowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. „Shrek” przygotowane pod kierunkiem pań Moniki Franckowskiej i Ewy Kiełbus. Po przedstawieniu zadowolone przedszkolaki pytały: - Kiedy znowu przyjdziemy do szkoły?

galeria_banner

bip_icon

Wszystkie prawa zastrzeżone "Przedszkole Tarczyn"

Projekt i wykonanie: Maxus Net Comunications